11 Haziran 2015 Perşembe

Ekmek Kasasından Oyuncak Kutusuna Dönüşüm :)

 Bu çok fonksiyonlu ekmek kasasını daha önce puf yapmıştım hatırlayanlarınız varsa. Puf olarak miadını doldurunca uzun zamandır bir oyuncak sepeti ihtiyacımız olduğu aklıma geldi, bende kolları sıvadım. Bu kumaştan Pınar'a bir yelek dikmiştim. Artanını ne yapsam diye düşünürken tam bu projeye uygun olacağını gördüm. Önce zemin için bir parça kestim, sonra 4 yanını saracak uzunlukta parçayı kesip zemin parçasına çevirerek diktim.
 Kapak için ağız genişliğinde ince sünger  ve fotoğrafta görüldüğü gibi yanlardan biraz sarkacak biçimde sarı kumaş kestim. Tam otursun diye köşelerini dik duracak şekilde diktim. Kapağın iç kısmı da kendi kumaşıyla dubleli. Kenarına ponpon şerit dikip, laciver kumaştan birde sap diktim.
 Sapta da ince sünger var.
 İç kısmı parlak kot kumaşla komple astarlandı.
Zemine de kapağın kumaşından kesip ince sünger ile beraber alt kısma elde komple diktim böylece sürüklerken ya da çekerken ses çıkmasını engelledim. Bizim için oldukça dekoratif kullanışlı oldu. Eğer iki kasa daha ele geçirebilirsem balkona mini bir okuma köşesi yapmayı planlıyorum. ekmek kasası için sponsorum olabilecek varsa tekliflere açığım :))))

9 yorum:

 1. çok güzel olmuş ellerinize sağlık...:))

  YanıtlaSil
 2. çok güzel olmuş, ve de kullanışlı :))

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel olmuş, elinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 4. harika olmuş. kumaşın renkleri ve deseni de çok güzel.

  YanıtlaSil
 5. Harika olmuş , çok zevklisiniz:) Bloğunzu takibe aldım , benim bloğuma da beklerim. Kocaman sevgilerimle..
  www.grilady.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 6. Merhaba ellerinize emeğinize sağlık cok cici olmuş benimde aklımda var bu aralar ama sizinki daha fonksiyonel olmuş her eve lazım :) sevgilerimle

  YanıtlaSil
 7. Blogum Harika etkinliği ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun. Web sitenizi tanıtın, promosyon ve ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2017 Eylül tarihi içerisinde düzenliyoruz; şimdi siz de harika bloglar dünyasına katılın. Detaylı bilgiyi web sitemizden öğrenebilirsiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web : http://www.blogumharika.com
  Mail: iletisim@blogumharika.com
  Tel : +902123127066

  YanıtlaSil

Küçük bir yorum, Büyük bir mutluluk